Finished
Juvenile 2
2
4
LCC
CDJ
March 22 4:00 pm
Finished (OT)
Juvenile 3
3
4
CRA
CDM
March 25 2:30 pm
Finished
Peewee 2
9
4
DUR
HSB
March 25 3:00 pm
Upcoming
Peewee 1
0
0
LBP
JRH
March 25 3:30 pm
Finished
Peewee 2
6
2
DUR
HSB
March 25 6:00 pm
Upcoming
Juvenile 2
0
0
CDJ
LCC
March 26 2:00 pm
Upcoming
Juvenile 1
0
0
LBP
BRE
March 26 2:15 pm
Upcoming
Juvenile 1
0
0
CRA
HER
March 27 2:30 pm
Upcoming
Peewee 1
0
0
JRH
LBP
March 27 2:30 pm
Upcoming
Juvenile 1
0
0
HER
CRA
March 28 2:00 pm
Upcoming
Juvenile 1
0
0
BRE
LBP
March 28 3:00 pm
Upcoming
Peewee 1
0
0
LCC
March 29 8:00 am
Upcoming
Peewee 2
0
0
SEL
CDM
March 29 8:00 am
Upcoming
Juvenile 3
0
0
SEL
LBP
March 29 8:00 am
Upcoming
Peewee 1
0
0
KUP
DUR
March 29 9:30 am
# Date Game time Level Visitor Home Location
1901 Wed. March 20, 2019 Finished (SO) Juvenile 3
Collège Regina Assumpta (Juvenile 3)
2 - 3
College de Montreal (Juvenile 3)
Aréna Camillien-Houde
1907 Fri. March 22, 2019 Finished Juvenile 2
Cité-des-jeunes (Juvenile 2)
4 - 2
Lower Canada College (Juvenile 2)
Glenn Chamandy
1902 Mon. March 25, 2019 Finished (OT) Juvenile 3
College de Montreal (Juvenile 3)
4 - 3
Collège Regina Assumpta (Juvenile 3)
Michel Normandin
1903 Finished Peewee 2
Howard S. Billings (Peewee 2)
4 - 9
École Durocher (Peewee 2)
Aréna de Grand-Mère
1909 3:30 pm Peewee 1
John Rennie (Peewee 1)
Lester B. Pearson (Peewee 1)
Aréna Rolland
1904 Finished Peewee 2
Howard S. Billings (Peewee 2)
2 - 6
École Durocher (Peewee 2)
Aréna de Grand-Mère
1908 Tue. March 26, 2019 2:00 pm Juvenile 2
Lower Canada College (Juvenile 2)
Cité-des-jeunes (Juvenile 2)
Aréna de la Cité-des-Jeunes
1911 2:15 pm Juvenile 1
Collège Jean de Brébeuf (Juvenile 1)
Lester B. Pearson (Juvenile 1)
Aréna Rolland
1905 Wed. March 27, 2019 2:30 pm Juvenile 1
Heritage Regional High School (Juvenile 1)
Collège Regina Assumpta (Juvenile 1)
Michel Normandin
1910 2:30 pm Peewee 1
Lester B. Pearson (Peewee 1)
John Rennie (Peewee 1)
Bob Birnie
1906 Thu. March 28, 2019 2:00 pm Juvenile 1
Collège Regina Assumpta (Juvenile 1)
Heritage Regional High School (Juvenile 1)
Rosanne Laflamme
1912 3:00 pm Juvenile 1
Lester B. Pearson (Juvenile 1)
Collège Jean de Brébeuf (Juvenile 1)
Collège Jean de Brébeuf
1 Fri. March 29, 2019 8:00 am Peewee 1 position 8
Lower Canada College (Peewee 1)
McConnell Arena (McGill University)
8 8:00 am Peewee 2
Collège de Montréal (Peewee 2)
Selwyn House (Peewee 2)
Westmount Rec Centre
12 8:00 am Juvenile 3
Lester B. Pearson (Juvenile 3)
Selwyn House (Juvenile 3)
Westmount Rec Centre 2
2 9:30 am Peewee 1
École Durocher (Peewee 1)
Kuper Academy (Peewee 1)
McConnell Arena (McGill University)
9 9:30 am Peewee 2 position 6
Centennial Regional High School (Peewee 2)
Westmount Rec Centre
13 9:30 am Juvenile 3 Position 4
Centennial Regional High School (Juvenile 3)
Westmount Rec Centre 2
14 10:00 am Bantam 3
Cité-des-jeunes (Bantam 3)
College de Montreal (Bantam 3)
Glenn Chamandy
22 10:00 am Bantam 2
École Durocher (Bantam 2)
Collège Jean de Brébeuf (Bantam 2)
Ed Meagher
3 11:00 am Peewee 1
Collège Jean de Brébeuf (Peewee 1)
Heritage Regional High School (Peewee 1)
McConnell Arena (McGill University)
15 11:30 am Bantam 3
Lower Canada College (Bantam 3)
Alexander Galt (Bantam 3)
Glenn Chamandy
23 11:30 am Bantam 2
Howard S. Billings (Bantam 2)
Loyola High School (Bantam 2)
Ed Meagher
4 12:30 pm Peewee 1
Collège Regina Assumpta (Peewee 1)
Loyola High School (Peewee 1)
McConnell Arena (McGill University)
10 12:30 pm Peewee 2
Collège de Montréal (Peewee 2)
St-Jean-Eudes (Peewee 2)
Westmount Rec Centre
16 1:00 pm Bantam 3
Cité-des-jeunes (Bantam 3)
Collège Anjou (Bantam 3)
Glenn Chamandy
24 1:00 pm Bantam 1
Selwyn House (Bantam 1)
position 2 Ed Meagher
5 2:00 pm Peewee 1
École Durocher (Peewee 1)
Lower Canada College (Peewee 1)
McConnell Arena (McGill University)
11 2:00 pm Peewee 2 position 6
Loyola High School (Peewee 2)
Westmount Rec Centre
17 2:30 pm Bantam 3
Alexander Galt (Bantam 3)
Collège Jean de Brébeuf (Bantam 3)
Glenn Chamandy
20 2:30 pm Bantam 1
Lower Canada College (Bantam 1)
position 1 Michel Normandin
25 2:30 pm Bantam 1
École Durocher (Bantam 1)
Loyola High School (Bantam 1)
Ed Meagher
6 3:30 pm Peewee 1 position 8
Kuper Academy (Peewee 1)
McConnell Arena (McGill University)
18 4:00 pm Juvenile 2
Loyola High School (Juvenile 2)
Alexander Galt (Juvenile 2)
Glenn Chamandy
21 4:00 pm Bantam 1
Collège Regina Assumpta (Bantam 1)
position 3 Michel Normandin
7 5:00 pm Peewee 1
Collège Regina Assumpta (Peewee 1)
Heritage Regional High School (Peewee 1)
McConnell Arena (McGill University)
19 6:00 pm Juvenile 2 position 4
Howard S. Billings (Juvenile 2)
Glenn Chamandy
28 Sat. March 30, 2019 8:00 am Bantam 2
École Durocher (Bantam 2)
Lester B. Pearson (Bantam 2)
Colisée de Laval
34 8:00 am Peewee 2
Selwyn House (Peewee 2)
St-Jean-Eudes (Peewee 2)
McConnell Arena (McGill University)
44 8:30 am Bantam 3
Collège Jean de Brébeuf (Bantam 3)
Lower Canada College (Bantam 3)
Glenn Chamandy
26 9:00 am Bantam 2
John Rennie (Bantam 2)
Loyola High School (Bantam 2)
Ed Meagher
29 9:30 am Bantam 1
Selwyn House (Bantam 1)
position 3 Colisée de Laval
35 9:30 am Peewee 2
Centennial Regional High School (Peewee 2)
Loyola High School (Peewee 2)
McConnell Arena (McGill University)
45 10:00 am Juvenile 1 position 8
Kuper Academy (Juvenile 1)
Glenn Chamandy
27 10:30 am Bantam 1
Lower Canada College (Bantam 1)
Loyola High School (Bantam 1)
Ed Meagher
36 11:00 am Peewee 1
Collège Jean de Brébeuf (Peewee 1)
Loyola High School (Peewee 1)
McConnell Arena (McGill University)
41 11:30 am Bantam 3
Collège Anjou (Bantam 3)
College de Montreal (Bantam 3)
Westmount Rec Centre 2
46 12:00 pm Juvenile 1 position 7
Selwyn House (Juvenile 1)
Glenn Chamandy
37 12:30 pm Peewee 1
Lower Canada College (Peewee 1)
Kuper Academy (Peewee 1)
McConnell Arena (McGill University)
42 1:00 pm Juvenile 3 position 4
Centennial Regional High School (Juvenile 3)
Westmount Rec Centre
30 2:00 pm Bantam 1
Collège Regina Assumpta (Bantam 1)
position 2 Colisée de Laval
38 2:00 pm Peewee 1 position 8
École Durocher (Peewee 1)
McConnell Arena (McGill University)
47 2:00 pm Juvenile 1
Loyola High School (Juvenile 1)
Stanstead College (Juvenile 1)
Glenn Chamandy
43 2:30 pm Juvenile 3
Lester B. Pearson (Juvenile 3)
Selwyn House (Juvenile 3)
Westmount Rec Centre
31 3:30 pm Bantam 1
École Durocher (Bantam 1)
position 1 Colisée de Laval
39 3:30 pm Peewee 1
Collège Regina Assumpta (Peewee 1)
Collège Jean de Brébeuf (Peewee 1)
McConnell Arena (McGill University)
48 4:00 pm Juvenile 1
Lower Canada College (Juvenile 1)
John Rennie (Juvenile 1)
Glenn Chamandy
32 5:00 pm Bantam 2
Lester B. Pearson (Bantam 2)
Collège Jean de Brébeuf (Bantam 2)
Colisée de Laval
40 5:00 pm Peewee 1
Loyola High School (Peewee 1)
Heritage Regional High School (Peewee 1)
McConnell Arena (McGill University)
49 6:00 pm Juvenile 2
Loyola High School (Juvenile 2)
Alexander Galt (Juvenile 2)
Glenn Chamandy
33 6:30 pm Bantam 2
Howard S. Billings (Bantam 2)
John Rennie (Bantam 2)
Colisée de Laval
50 8:00 pm Juvenile 2 position 4
Howard S. Billings (Juvenile 2)
Glenn Chamandy
51 Sun. March 31, 2019 8:00 am Bantam 3 1/4 finale 1/4 finale Glenn Chamandy
58 9:00 am Bantam 1
Lower Canada College (Bantam 1)
École Durocher (Bantam 1)
Colisée de Laval
52 9:30 am Bantam 3 1/4 finale 1/4 finale Glenn Chamandy
62 9:30 am Bantam 2 1/4 finale 1/4 finale Ed Meagher
59 10:30 am Bantam 1
Collège Regina Assumpta (Bantam 1)
Selwyn House (Bantam 1)
Colisée de Laval
53 11:00 am Juvenile 1
Lower Canada College (Juvenile 1)
John Rennie (Juvenile 1)
Glenn Chamandy
63 11:00 am Bantam 2 1/4 finale 1/4 finale Ed Meagher
60 12:00 pm Bantam 1
Loyola High School (Bantam 1)
position 1 Colisée de Laval
54 1:00 pm Juvenile 1
Loyola High School (Juvenile 1)
Stanstead College (Juvenile 1)
Glenn Chamandy
61 1:30 pm Bantam 1 position 3 position 2 Colisée de Laval
55 3:00 pm Juvenile 1 position 8
Kuper Academy (Juvenile 1)
Glenn Chamandy
56 5:00 pm Juvenile 1 position 7
Selwyn House (Juvenile 1)
Glenn Chamandy
57 7:00 pm Juvenile 2 finale finale Glenn Chamandy
64 Fri. Apr 5, 2019 8:00 am Peewee 2 1/4 finale 1/4 finale Glenn Chamandy
65 9:30 am Peewee 2 1/4 finale 1/4 finale Glenn Chamandy
66 11:00 am Bantam 3 1/2 finale 1/2 finale Glenn Chamandy
67 12:30 pm Bantam 3 1/2 finale 1/2 finale Glenn Chamandy
72 1:30 pm Peewee 2 1/2 finale 1/2 finale Ed Meagher
68 2:00 pm Peewee 1 1/4 finale 1/4 finale Glenn Chamandy
73 3:00 pm Peewee 2 1/2 finale 1/2 finale Ed Meagher
69 3:30 pm Peewee 1 1/4 finale 1/4 finale Glenn Chamandy
70 5:00 pm Bantam 1 1/4 finale 1/4 finale Glenn Chamandy
71 6:30 pm Bantam 1 1/4 finale 1/4 finale Glenn Chamandy
81 Sat. Apr 6, 2019 8:30 am Bantam 2 1/2 finale 1/2 finale Ed Meagher
74 9:00 am Peewee 1 1/2 finale 1/2 finale Glenn Chamandy
82 10:15 am Bantam 2 1/2 finale 1/2 finale Ed Meagher
75 10:45 am Peewee 1 1/2 finale 1/2 finale Glenn Chamandy
76 12:30 pm Bantam 1 1/2 finale 1/2 finale Glenn Chamandy
77 2:15 pm Bantam 1 1/2 finale 1/2 finale Glenn Chamandy
78 4:00 pm Juvenile 3 finale finale Glenn Chamandy
79 6:00 pm Juvenile 1 1/2 finale 1/2 finale Glenn Chamandy
80 8:00 pm Juvenile 1 1/2 finale 1/2 finale Glenn Chamandy
83 Sun. Apr 7, 2019 8:00 am Bantam 3 finale finale Glenn Chamandy
84 9:45 am Peewee 2 finale finale Glenn Chamandy
85 11:30 am Bantam 2 finale finale Glenn Chamandy
86 1:15 pm Peewee 1 finale finale Glenn Chamandy
87 3:00 pm Bantam 1 finale finale Glenn Chamandy
88 5:00 pm Juvenile 1 finale finale Glenn Chamandy
x

Term of use Shark Media & Sport

The content of this site is private and purely informative. The rights of a visitor to this site cannot, therefore, be derived from the content of this website. This website is operated by and was created by SHARK MEDIA & SPORT. The data contained within this website are the intellectual property of and are copyright-protected. The data herein cannot be copied or reproduced without the prior consent of or SHARK MEDIA & SPORT, other than in contexts requiring on-line searches. However, you may print out entire pages of this site for personal use. For further information about the use of this site, please communicate with SHARK MEDIA & SPORT.

x